NOCLEGI-SUDETY
Tanie noclegi w Sudetach

NOCLEGI-SUDETY: atrakcje turystyczne w okolicy...

» Karkonosze i Karkonoski Park Narodowy

Karkonosze i Karkonoski Park Narodowy, to jeden z najbardziej malowniczych zakątków polskich Sudetów. Właśnie na terenie Karkonoszy znajduje się najwyższy szczyt Sudetów, czyli Śnieżka (1602m n.p.m.). Nie jest to jednak jedyna atrakcja turystyczna tych gór. Znakiem rozpoznawczym Karkonoszy są kotły polodowcowe i wielkie granitowe ostańce, czyli granitowe skały, które osiągają wysokość nawet dwudziestu kilku metrów. Doskonałym przykładem mogą tu być Pielgrzymy i Słonecznik w okolicy Karpacza oraz Trzy Świnki, Końskie Łby i skalne Wahadło w okolicy szczytu Szrenicy nad Szklarską Porębą.

» Góry Izerskie

Góry Izerskie rozpościerają się pomiędzy Świeradowem i Szklarską Porębą. Są one doskonałym miejscem do pieszych wędrówek, a także jazdy na rowerze, a także uprawiania narciarstwa biegowego - szczególnie w okolicy Szklarskiej Poręby - Jakuszyc.

» Zamek Książ w Wałbrzychu

Zamek Książ w Wałbrzychu jest nie tylko najbardziej znaną atrakcją turystyczną w Wałbrzychu, ale także jedną z największych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska.

» Góry Stołowe - Szczeliniec Wielki - Park Narodowy Gór Stołowych

Park Narodowy Gór Stołowych, to kolejny punkt na jednodniową wycieczkę w Sudetach.

» Rudawski Park Krajobrazowy - Rudawy Janowickie i Góry Sokole

Rudawy Janowickie i Rudawski Park Krajobrazowy to jedna z wielu atrakcji okolic Kotliny Jeleniogórskiej. Rudawy Janowickie, z mnóstwem fantastycznych formacji skalnych, są pasmem znanym szczególnie pośród miłośników wspinaczki skałkowej, ale nie tylko. W Rudawy Janowickie szczególnie warto wybrać się na rower lub na pieszą wędrówkę. Punkty widokowe, jak Krzyżna, Sokoliki, i najwyższy w Rudawach Skalnik, do których z łatwością można dojść w ok. godzinę od najbliższego parkingu, to prawdziwe perełki. Widok na kotlinę i Karkonosze naprawdę zapiera dech - naprawdę fajna atrakcja przy nie wielkim nakładzie sił i środków, warta polecenia jako punkt jednodniowej wycieczki. Inna atrakcja Rudaw Janowickich, to ruiny średniowiecznego zamku Bolczów, do których można dojść w ok. godzinę z miejscowości Janowice. Znane w okolicy są także tzw. Kolorowe Jeziorka w Wieściszowicach.

http://www.nocleg-sudety.pl